Moda na zdrowie

Moda na zdrowie

Od jakiegoś czasu jesteśmy świadkami panującej mody na bycie zdrowym, a co za tym idzie na bycie fit. Tak naprawdę popularne jest wszystko to, co dotyczy zdrowego trybu życia. Istotną kwestią jest dbałość o prawidłowy sposób odżywiania się, a także systematyczne treningi. Oczywiście największą zasługą w tej kwestii,  jest propagowanie takiego stylu życia przez gwiazdy i media społecznościowe. To właśnie dzięki nim, ogromna część naszego społeczeństwa wstała z kanap i zaczęła większą uwagę przykładać do tego, jak żyje.

Zdrowe jedzenie

Niesamowitym plusem całej tej panującej mody, jest zwiększająca się świadomość na temat spożywanej żywności. Niestety producenci, żerując na naszej niewiedzy, doprowadzili do tego, że zaczęliśmy spożywać mnóstwo śmieciowego jedzenia. Produkty przetworzone stały się codziennym rytuałem. Nie wspominając już o jedzeniu typu fast food. Propagowanie mody na zdrowie sprawiło, że częściej zaczynamy czytać skład produktów, które lądują w naszym koszyku. W Internecie, a zwłaszcza w mediach społecznościowych, znajduje się mnóstwo inspiracji na temat zdrowego gotowania. Powstaje coraz więcej programów kulinarnych, które pokazują, jak w prosty sposób od A do Z zrobić wartościowy posiłek, bez użycia gotowych produktów. Ponadto, coraz częściej wybuchające afery, dotyczące zbyt niskiej jakości mięsa jaką otrzymujemy my, jako konsumenci, niewątpliwie sprzyja lokalnym przedsiębiorcom. Takie zachowanie ma dodatkowy plus, mianowicie prowadzi do wsparcia polskiej gospodarki, która nie jest w najlepszej kondycji.

Doszliśmy już do takiego etapu, że supermarkety zostały wyparte przez biobazary. Nasze upodobania kulinarne również uległy drastycznym zmianom. Już nie zastanawiamy się, co kryje się pod określeniem topinambur, jarmuż czy jagody goji. Prowadzimy coraz więcej kuchennych eksperymentów, przez co nasze posiłki stają się coraz bardziej urozmaicone. Na zimę robimy własne przetwory, a na parapetach hodujemy zioła i przyprawy. Produkty Eko również zostały owiane dobrą sławą. A wszystko to na przestrzeni kilku lat

Mówi się, że sport to zdrowie i niewątpliwie jest w tym dużo racji. Odpowiednie odżywianie połączone z optymalną dawką ruchu, bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm. Dodaje energii, poprawia wygląd skóry, dostarcza ogromnej ilości endorfin, które nazywane są hormonem szczęścia. Dobre samopoczucie odbija się nie tylko na naszym zdrowiu i wyglądzie, ale sprawia, że jesteśmy bardziej efektywni w pracy, nasza wydajność w ciągu dnia zdecydowanie się zwiększa, co przekłada się na osiąganie pozytywnych wyników w życiu prywatnym i zawodowym.

Przeżywamy obecnie kulinarne rewolucje, nabraliśmy nowych, zdrowych nawyków. Spożywamy znacznie więcej owoców i warzyw, niż jeszcze 5 lat temu. Staramy się jeść regularnie 5 posiłków dziennie, spożywamy zalecaną ilość wody oraz stawiamy na świeże produkty, które nie zawierają chemii i konserwantów. Dodatkowo chętnie zgłębiamy wiedzę na temat zdrowego żywienia, dzięki czemu podejmujemy świadome i właściwe decyzje, co przekłada się nasze codzienne życie. Takiej modzie mówimy zdecydowane TAK!

Leave a Reply

Your email address will not be published.