Nie marnuj czasu na rzeczy, które nie sprawiają Ci przyjemności

Nie marnuj czasu na rzeczy, które nie sprawiają Ci przyjemności

To, że życie mamy jedno wie każdy i nie trzeba o tym przypominać. Mówić należy jednak o tym, że nie wszystko z czym się spotykamy, musi dotyczyć nas bezpośrednio. Jeśli chcesz osiągnąć pełnię szczęścia, musisz dojść do wolności emocjonalnej. Jej osiągnięcie może wymagać od Ciebie zaprzestania pewnych nawyków i zachowań, które skutecznie Cię ograniczają. Jeśli chcesz czuć się naprawdę spełnionym, nie marnuj czasu na rzeczy, które nie sprawiają Ci przyjemności.

Czego nie należy sobie robić?

Aby dotrzeć do swojej prawdziwej natury, musisz zapomnieć o rzeczach, które z pewnością większość z nas robi. Czasem zupełnie nieświadomie. Po pierwsze musisz przestać uciekać od problemów. Prędzej czy później one i tak do Ciebie wrócą, a w przypadku ich ciągłego odwlekania mogą powrócić ze zdwojoną siłą. Warto więc każdy problem rozwiązywać na bieżąco, zamiast później martwić się podwójnie. Po drugie- przestań udawać kogoś, kim nie jesteś! To niesamowicie ważna zasada, która pozwala na osiągnięcie upragnionej harmonii w Twoim życiu. Bycie sobą w świecie, w którym media kreują przekłamane wizerunki jest niezmiernie trudne. Jeśli więc uda Ci się osiągnąć ten stan, to możesz być dumny dwa razy bardziej. Po trzecie nie okłamuj się, ponieważ najprawdopodobniej doprowadzisz do konfliktu między osobowościami. W głębi duszy i tak będziesz wiedział, jaka jest prawda, więc okłamywanie samego siebie to pierwszy krok do umysłowej patologii. Po czwarte- nie odkładaj swoich potrzeb na koniec listy. Pamiętaj, że to Ty jesteś najważniejszy. To od Twojego samopoczucia zależy, jak będziesz traktował innych i z jakim nastawieniem podejdziesz do realizacji swoich zadań. Jeśli nie będziesz szczęśliwy, to istnieje dużo prawdopodobieństwo, że doprowadzisz do pasma kolejno następujących porażek.  

Twoje życie trwa TERAZ

Musisz zacząć doceniać każdą sekundę swojego życia, bo nikt z nas nie wie, ile jeszcze nam go zostało. Nie marnuj swojego czasu na kłamliwych ludzi i spełnianie ich oczekiwań. Zrezygnuj z rzeczy, które są dla Ciebie nieistotne. Miej kontrolę nad swoim życiem, bo tylko w ten sposób osiągniesz bezpieczną estymację. Nie skupiaj się na rzeczach, które wywołują u Ciebie destruktywne emocje. Kreuj w sobie pozytywną energię, a osiągniesz upragniony, wewnętrzny spokój.

Leave a Reply

Your email address will not be published.