Obecność- coś, czego nie kupisz za pieniądze

Obecność- coś, czego nie kupisz za pieniądze

Wiele osób, podczas wyliczania swoich potrzeb wymienia pieniądze, dobry samochód, własne mieszkanie czy także dobrą pracę. Zapominamy o tym, że potrzeby materialne są na chwilę i nie zastąpią nam obecności drugiego człowieka. O tym, co tak naprawdę liczy się w naszym życiu, dowiadujemy się dużo później. Czasem niestety za późno. Obecność to coś, czego nie kupisz za pieniądze.

Daj cząstkę siebie..

Obecny tryb życia sprawia, że jest nam coraz ciężej wygospodarować chwilę wolnego czasu. Z jednej strony jest to naturalna kolej rzeczy, bo podążanie za pieniądzem stało się dla każdego z nas największą wartością. Żyjemy w biegu, pędzimy w nieznane, nie zwracając uwagi na to, co przemija. Bardzo często zapominamy o tym, że życie mamy tylko jedno i żadne pieniądze czy inne wartości materialne nie zastąpią nam obecności drugiego człowieka. Niezależnie w jakich relacjach żyjemy- czy mamy żonę/ męża, czy jesteśmy w związku narzeczeńskim, to pozytywne relacje są niesamowicie ważne. Owszem, człowiek jest bardzo silną jednostką, która potrafi poradzić sobie z różnymi przeciwnościami losu. Niemniej jednak każdy z nas jest bardzo emocjonalny, przez co potrzebuje obok tej drugiej osoby, z którą można porozmawiać, a nawet pomilczeć- ważne, że razem. Nic nie zastąpi nam obecności drugiej osoby. Obecność, to coś czego nie kupisz za pieniądze.

Dobrze, że jesteś

Dobrze, że jesteś- najprostsze słowa na świecie, a dają niesamowicie dużo radości. Obecność jest najważniejszą wartością, którą możesz podarować drugiej osobie. Nie musisz posiadać milionów na koncie i willi z basenem, aby uszczęśliwić najbliższych. Odrobiny czasu i uwagi nie kupisz za żadne pieniądze. Obecność jest niesamowitą siłą napędową do dalszego życia. Każdy z nas potrzebuje kogoś, kto będzie obok, kto będzie wsparciem i podporą. Kogoś, kto podtrzyma na duchu zawsze wtedy, gdy cały świat wali się na głowę, kiedy namnażające się problemy skutecznie odbierają chęć życia. Zastanów się więc jeszcze raz, co dla Ciebie jest w życiu najważniejsze. Jeśli nie teraz, to za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Czy naprawdę warto rezygnować z tej ważnej bliskości, na poczet wszystkiego, co przemija.. Pamiętajmy, że obecność to coś, czego nie kupisz za pieniądze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.