Oto najczęściej wybierane kierunki na urlop!

Oto najczęściej wybierane kierunki na urlop!

Coraz częściej Polacy planując swoje wakacyjne wojaże wybierają zagraniczne kierunki. Nic dziwnego, skoro oprócz komfortowych warunków zyskują również gwarancję pięknej pogody, a koszt takiej wycieczki jest porównywalny do wakacji w Polsce. Sprawdziliśmy, gdzie Polacy wybierają się najchętniej. Oto najczęściej wybierane kierunki na urlop.

Grecja wiedzie prym

Różnorodne plaże, ciekawe krajobrazy, piękna pogoda i ciepłe morze, to największe atuty, które przyciągają tłumy turystów, nie tylko z Polski. Oprócz tego znajdzie się również wiele ciekawych zabytków, które nie tylko cieszą oko, ale także są ogromną atrakcją dla tych, którzy nie lubią leżeć godzinami na plaży. Grecka atmosfera sprawia, że duża część urlopowiczów wraca tutaj z roku na rok.

Turcja, Egipt, Tunezja

Te trzy kierunki również należą do jednych z najbardziej obleganych. Nie da się ukryć, że wysokie temperatury mają największy wpływ na wybór wakacyjnych kierunków. Któż z nas nie chce wrócić z urlopu nie tylko wypoczętym, ale również pięknie opalonym. Ponadto, Polacy wybierają te miejsca, które są przystępne cenowo, dzięki czemu mogą pozwolić sobie na rezerwacje all inclusive. Pięciogwiazdkowy komfort zachęca wszystkich poszukiwaczy przygód i godnego odpoczynku.

Chorwacja i Złote Piaski

Chorwacja zachwyca polskich turystów nie tylko ciekawą architekturą i wyjątkowym klimatem, ale również niedaleką odległością. Możliwość własnego dojazdu zachęca do odwiedzin, ponieważ takie rozwiązanie cechuje się bardzo przystępną ceną.

Złote Piaski to jeden z najciekawszych kurortów w Bułgarii, wybierany przez Polaków. Te niezwykle piękne miejsca, kuszą turystów życiem tętniącym zarówno w dzień i w nocy. Ciepłe morze i długie plaże niewątpliwie sprzyjają wakacyjnemu odpoczynkowi. Smaczna kuchnia potęguje wyjątkowość tego miejsca.

Sezon wakacyjny przeżywa prawdziwe oblężenie od czerwca do końca września. Ciekawe i przestępne cenowo oferty można znaleźć również po sezonie. Polacy najczęściej wybierają te kierunki, które oferują wielokilometrowe plaże i łatwy dostęp do morza. Ciekawy krajobraz, wysokie temperatury i panujący klimat również nie są bez znaczenia. Nadmorskie urlopy cechują się ogromnym zainteresowaniem i są zdecydowanie częściej wybierane niż górskie krajobrazy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.