Powrót do szkoły

Powrót do szkoły

Półmetek wakacji za nami. Ponad połowa rodziców i dzieci zaczyna już myśleć o powrocie do szkoły. Sierpień, to miesiąc, w którym trzeba zmierzyć się nie tylko z wyprawką szkolną, ale również zmienić sposób myślenia. Powrót do szkoły jest nieunikniony, jak sobie z tym poradzić?

Powrót do szkoły corocznie stanowi nie lada wyzwanie dla rodziców i dzieci. Wakacyjne lenistwo nagle przekłada się w mobilizacje. Prawidłowa organizacja jest zbawienna w takich sytuacjach. Od czego więc zacząć?

Zmień rytm dnia

Wakacje rządzą się swoimi prawami. Długie dni sprawiają, że chodzimy później spać. Ponadto, dni pełne wrażeń sprawiają, że skutecznie zapominamy o jakimkolwiek zmęczeniu, a brak nastawionego na rano budzika jest chyba najlepszym wynagrodzeniem. Z drugiej strony czas wakacji szybko mija i trzeba wrócić do szarej rzeczywistości. Priorytetem jest zmiana rytmu dnia. Nie oszukujmy się, ale późne zasypianie nijak ma się do chęci wczesnego wstawania. Warto zatem zacząć powoli przyzwyczajać się do tego, że jeśli rano chcemy wstać wyspani i wypoczęci, to nasz dzień musi kończyć się zdecydowanie wcześniej. Połowa sierpnia to dobry moment na zmianę wakacyjnych przyzwyczajeń.

Bez listy ani rusz

Przygotuj sobie listę rzeczy do zrobienia, które będzie swoistym planem działania. Ujmij w niej wszystko to, co niezbędne, aby prawidłowo rozpocząć nowy rok szkolny. Wyprawka szkolna, plan dnia codziennego, zajęcia pozalekcyjne- to tylko niektóre z ważnych rzeczy do załatwienia. Pamiętaj, że część z nich, np. zajęcia pozalekcyjne warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Bądź przygotowany już dzień wcześniej

Zamiast tracić swój poranek i w popłochu szukać odpowiednich ubrań, czy pakować książki potrzebne tego dnia na zajęcia, spróbuj przygotować się już wcześniej wieczorem, a poranek zostaw na możliwość spokojnego zjedzenia śniadania. Taki plan działania pozwoli Ci na zaoszczędzenie czasu, który możesz spożytkować chociażby na dłuższy sen czy przygotowanie drugiego śniadania.

W tym roku będę się uczyć!

Znacie to? 😉 My również. Nowy rok szkolny to nowe możliwości. Pusta kartka, którą sami możemy zapisać własnym scenariuszem. Tylko od Ciebie zależy, jak potoczy się cały rok nauki. Doskonale znamy postanowienia systematycznej nauki, które towarzyszą z reguły przez pierwszy miesiąc, a ostatecznie kończą się fiaskiem. Spróbuj tym razem być lepszym niż w roku poprzednim. Nie porywaj się z motyką na słońce, bo już na wstępnie dopadnie Cię uczucie demotywacji. Jeśli uda Ci się poprawić oceny chociaż z jednego przedmiotu, to jest to bardzo duży sukces, a na pewno ogromny wkład w całą edukację. Do dzieła! 😊

Leave a Reply

Your email address will not be published.