Promocje działają na Polaków jak magnes!

Promocje działają na Polaków jak magnes!

Zakupy to nieodłączny element naszego codziennego życia. Polacy z reguły uwielbiają wydawać pieniądze. Jedyną różnicą jest to, że niektórzy wolą zrobić zakupy raz na tydzień, a inni z kolei cenią sobie codziennie świeżą dostawę. Oznacza to, że większa część osób podchodzi do zakupów z sympatią, a pojawiające się promocje potęgują chęć zakupu. Sprawdziliśmy, czy faktycznie promocje działają na Polaków jak magnes.

Polacy podatni na promocje

Okazuje się, że czerwone kartki z napisem „Promocja”, „Wyprzedaż”, czy popularne ostatnimi czasy „Sale”, to skuteczny wabik na klientów. Wyprzedaże sezonowe to raj dla każdego z nas, a zakupoholicy są wręcz w swoim żywiole. W zasadzie praktycznie każdy Polak przyznaje się do tego, że korzysta z promocji. Nic w tym dziwnego, skoro pojawia się możliwość zakupu produktu po cenie dużo niższej niż przed promocją. Jednak nasuwa się jednak pytanie, czy kupujemy, bo potrzebujemy, czy dlatego, że jest promocja? Czy promocje działają na Polaków jak magnes?

Przywiązanie do marki

Polacy uwielbiają nosić markowe rzeczy, ponieważ są dla nas wyznacznikiem statusu społecznego. Noszenie firmowych ubrań, w mniemaniu Polaków, świadczy o tym, że jesteśmy zamożni. W związku z tym pojawiające się promocje tym bardziej potęgują potrzebę zakupu. Nikt przecież nie będzie wiedział, że akurat te spodnie zostały zakupione na wyprzedaży.

Promocje nie tylko domeną kobiet

Okazuje się, że z okazyjnych cen korzystają nie tylko kobiety. Porównywalna część mężczyzn przyznaje, że również śledzą pojawiające się wyprzedaże. Różnica może polegać jedynie na kategoriach zakupów. Dla Panów niewątpliwie interesujące są wszelkie promocje, które dotyczą chociażby sprzętów elektronicznych. Nowy telewizor, laptop, telefon, a może zegarek- te rzeczy Panowie oglądają najczęściej.

Last minute, czyli wakacje w promocji

Oferty Last Minute w biurach podróży za każdym razem przeżywają prawdziwe oblężenie. Możliwość wyjazdu na wakacje za połowę niższą kwotę, to jedna z lepszych ofert dla łowców okazji. Z Last Minute korzysta ogromna ilość Polaków. Już samo to określenie rozpala wyobraźnię wielbicieli spontanicznych wyjazdów. Ponadto, Last Minute, to także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą postawić na zaplanowane wakacje, i którym pozostaje jedynie możliwość wyjazdu praktycznie z dnia na dzień. Według różnych źródeł internetowych, tego rodzaju wyjazdy stanowią aż 1/3 wszystkich sprzedawanych wycieczek.

Możemy wnioskować więc, że za wszelką cenę chcemy żyć standardem ludzi zachodu, posiadając w kieszeni dużo mniejszą ilość oszczędności. To właśnie ta potrzeba wzbudza w nas potrzebę posiadania wszystkiego co najlepsze, a taka możliwość niewątpliwie pojawia się na różnego rodzaju wyprzedażach.

Leave a Reply

Your email address will not be published.