Zrobię dla Ciebie wszystko- czyli o poświęceniu w związku

Zrobię dla Ciebie wszystko- czyli o poświęceniu w związku

Zapewne wiele razy spotkaliście się z tematem poświęcenia dla miłości. Jedni twierdzą, że miłość wymaga poświeceń i bez tego żaden związek nie przetrwa, drudzy natomiast uważają, że poświecenie prowadzi do zależności emocjonalnej, która nie ma końca. Czy związek wymaga wyrzeczeń? Czy dobro naszej drugiej połówki, zawsze powinno być na pierwszym miejscu?

Poświęcenie w miłości

Decydując się na poświęcenie w miłości, mamy nadzieję na stworzenie silnego i romantycznego związku. I właśnie w ten sposób zazwyczaj przebiega pierwszy etap nowej relacji, czyli zauroczenie. Dbając o dobro całego związku staramy się robić wszystko, aby nasz partner był szczęśliwy. Owszem, pokonywanie barier w imię miłości jest jak najbardziej pozytywnym elementem każdego związku. Nie wolno jednak za wszelką cenę rezygnować z siebie. Poświecenie w związku częściej może szkodzić niż pomagać. Ciągłe rezygnowanie z własnych postanowień, prowadzi do wewnętrznego wyniszczenia. Przestajemy żyć w zgodzie z sobą samym. Zamiast poświęcenia, warto zadbać o osiąganie porozumienia, które usatysfakcjonuje obydwie strony.

Zrobię dla Ciebie wszystko- czyli o poświęceniu w związku

Trwały związek, to wzajemne szczęście. Nie ma sensu odmawiać sobie wszystkiego tylko po to, aby uszczęśliwić drugą połówkę. Szczęśliwy związek jest wtedy, kiedy obydwie strony mają to, co sprawia im przyjemność. Wszelkie wyrzeczenia są dobre na chwilę. Na dłuższą metę potrafią skutecznie zdołować i zniechęcić do dalszej walki. Zmiana planów, zwłaszcza w imię drugiej osoby, często powoduje ból i staje się ciężarem, a wszelkie ustępstwa powstają dlatego, że czujemy się zobowiązani. To wszystko prowadzi do toksycznej relacji, a nie do szczęśliwego związku.

Najlepszym sposobem na obopólne zadowolenie jest wyznaczenie pewnych granic, których nie możemy przekroczyć. Zanim dojdziesz do poziomu poświęcenia musisz zrozumieć, że nie wszystko jest dozwolone. Nie możesz poświęcać własnych emocji i uczuć, bo zaniżysz własną samoocenę i wyprzesz się własnej tożsamości. Jeśli coś Cię denerwuje, to powiedz to głośno i wyraźnie. Daj upust emocjom, bo w przeciwnym razie zatracisz się w błędnym kole.

Leave a Reply

Your email address will not be published.